Přečíst článek
Klíčky - zásobárna vitaminů v zimním období
Metoda nakličování semen je velmi stará. Známá je snad již několik tisíc let, a přesto je stále využívaná.
Předpěstování zeleniny s sebou nese více starostí a práci navíc než výsev do volné půdy. Na druhou stranu si budeme moci dříve pochutnat na výpěstcích z vlastní zahrádky a to za trochu námahy stojí.
U semen, která hodláme vysévat, je třeba zajistit hlavně dobrou klíčivost. Nakupujeme je proto v odborných semenářských obchodech anebo zahradnických centrech, kde nám nabídnou kromě osvědčených odrůd i odrůdy nově vyšlechtěné. Spolehlivější jsou takzvaná pěstitelská balení se zajištěnou klíčivostí a pevně stanoveným datem trvanlivosti. Semínka některých druhů ztrácejí schopnost klíčit již po dvou letech, proto je lepší investovat každý rok do nákupu nových.
Pro jistotu můžete provést test klíčivosti. Vysejte cca 25 semen na vlhkou buničinu a sledujte, zda vzejdou. Pokud jich vzejde méně než polovina, raději kupte nový sáček.
To záleží na jednotlivých druzích. Vždy se řiďte doporučením na sáčku. Zasejete-li příliš brzy, přerostlé sazenice se hůře ujímají a vaše námaha by tak mohla přijít úplně vniveč.
Většina zeleniny se předpěstovává v únoru a březnu. Například celer, celer řapíkatý, lilek, ale také rané zelí, kapustu, kedlubny či květák vysejeme v únoru. Na konci února pak začínáme s předpěstováním náročných paprik. V březnu si do truhlíků a mini skleníků vysejeme rajčata, papriky, okurky, pór, brokolici, košťáloviny a bylinky.
Saláty můžeme začít předpěstovávat v únoru, další várku založíme v březnu, v dubnu pak můžeme vysévat už do volné půdy a tak dále – zajistíme si jeho tak pravidelnou dodávku do domácích salátů po celé vegetační období.
Tento článek byl připraven ve spolupráci s Magazínem Zahrada.
|
Přečíst článek
Metoda nakličování semen je velmi stará. Známá je snad již několik tisíc let, a přesto je stále využívaná.
Přečíst článek
Už jste zkoušeli vypěstovat vlastní zeleninu nebo okrasné rostliny? Poradíme Vám, jak na předpěstování rostlin. Vlastní rostlinky jsou pro každého velkou chloubou a důvodem k radosti. Vypěstování vlastní sadby přináší i další výhody, jako jsou úspora a možnost širšího výběru odrůd.
Přečíst článek
Cílem správného řezu ovocných dřevin je vytvarování pevné koruny s pravidelným a rovnoměrně rozloženým počtem větví. Správným řezem významným způsobem ovlivňujeme rovnováhu mezi růstem a plodností.
Přečíst článek
Zahradní treláže a loubí jsou funkční a současně okrasné prvky; slouží jako podpěry rostlin i dekorace. Treláž i loubí jako architektonické prvky představují důležitou součást zahrady, navíc by měly mít svým vzhledem přímou stylovou návaznost na dům.
Přečíst článek
Aniž bychom si to uvědomovali, na svých zahradách, v parcích i jinde se velmi často setkáváme s rostlinami, které svá místa pevně hájí dokonce již desítky let. Je jich opravdu mnoho a některé patří k těm známým, některé jsou méně obvyklé.
Přečíst článek
Možná, že zrovna přemýšlíte, jak to, že ani loni jste se nedočkali svých vlastních rozkvetlých růží. Protože nejste sami, které to trápí, připravili jsme pro vás seznam 5 nejčastějších chyb, kterých se při pěstování růží lidé dopouštějí.
Truhlíkov s.r.o., Mělnická 424, Líbeznice, PSČ 250 65
Otevírací doba: Po-Ne: 8:00–18:00
Zobrazit kontaktyPřihlášení
Zapomenuté heslo
V případě, že neznáte své heslo, zadejte prosím váš e-mail, který jste uvedli při registraci. Během několika okamžiků vám dorazí zpráva s pokyny pro obnovu hesla.
Registrace