Přečíst článek
Klíčky - zásobárna vitaminů v zimním období
Metoda nakličování semen je velmi stará. Známá je snad již několik tisíc let, a přesto je stále využívaná.
Veselé barevné květy potěší oko, zaženou deprese a pomůžou dobít ztracenou energii. Zvlášť v zimě. A tak sotva jsme v bytech zametli stopy po Vánocích, už se obklopujeme rychlenými cibulovinami, abychom jaru vzkázali, jak moc se na něj těšíme.
Nejjednodušší cestou, jak rozveselit byt v předjarním období, jsou rychlené cibuloviny. Nejčastěji jsou to mini narcisy, hyacinty a tulipány, nechybí ani modřence, krokusy anebo také konvalinky.
Zatímco rychlení konvalinek je obtížná záležitost, kterou je lepší ponechat odborníkům, doma celkem snadno zvládnete narychlit například Kaufmannovy tulipány (Tulipa kaufmanniana), Fosterovy tulipány (Tulipa fosteriana) anebo kosateček síťkovaný (Iris reticullata), případně oblíbené zahradní šafrány (Crocus).
S rychlením bychom měli začít již před Vánoci, kdy si vybereme a zasadíme cibulky, které nás svými květy budou těšit před příchodem jara. K jejich vykvetení bude potřeba zhruba 6–10 týdnů podle druhu.
Pro zasazení si použijeme plochou misku nebo nízký truhlík a substrát. Ten si připravíme smícháním zeminy, písku a drobného štěrku. Všechny suroviny by měly být zastoupeny ve stejném poměru. Namíchaný substrát nasypeme na misku a na něj uložíme cibuli. Do půdy ji zatlačíme jen lehce. Následně nasytíme substrát vodou natolik, aby k ní cibulka dosahovala svou spodní částí. Prozatím postavíme misku do temna a chladu.
V následujících dnech misku pravidelně kontrolujeme a zásobujeme vodou. Brzy se začnou tvořit cibulím kořeny, které musí být neustále ve vodě. Když začnou rostliny rašit, zajistíme jim více světla, které ale přidáváme postupně, aby si zvykaly, až se nakonec na plném světle rychle rozvinou do květu.
Tento článek byl připraven ve spolupráci s Magazínem Zahrada.
|
Přečíst článek
Metoda nakličování semen je velmi stará. Známá je snad již několik tisíc let, a přesto je stále využívaná.
Přečíst článek
Už jste zkoušeli vypěstovat vlastní zeleninu nebo okrasné rostliny? Poradíme Vám, jak na předpěstování rostlin. Vlastní rostlinky jsou pro každého velkou chloubou a důvodem k radosti. Vypěstování vlastní sadby přináší i další výhody, jako jsou úspora a možnost širšího výběru odrůd.
Přečíst článek
Cílem správného řezu ovocných dřevin je vytvarování pevné koruny s pravidelným a rovnoměrně rozloženým počtem větví. Správným řezem významným způsobem ovlivňujeme rovnováhu mezi růstem a plodností.
Přečíst článek
Zahradní treláže a loubí jsou funkční a současně okrasné prvky; slouží jako podpěry rostlin i dekorace. Treláž i loubí jako architektonické prvky představují důležitou součást zahrady, navíc by měly mít svým vzhledem přímou stylovou návaznost na dům.
Přečíst článek
Aniž bychom si to uvědomovali, na svých zahradách, v parcích i jinde se velmi často setkáváme s rostlinami, které svá místa pevně hájí dokonce již desítky let. Je jich opravdu mnoho a některé patří k těm známým, některé jsou méně obvyklé.
Přečíst článek
Možná, že zrovna přemýšlíte, jak to, že ani loni jste se nedočkali svých vlastních rozkvetlých růží. Protože nejste sami, které to trápí, připravili jsme pro vás seznam 5 nejčastějších chyb, kterých se při pěstování růží lidé dopouštějí.
Truhlíkov s.r.o., Mělnická 424, Líbeznice, PSČ 250 65
Otevírací doba: Po-Ne: 8:00–18:00
Zobrazit kontaktyPřihlášení
Zapomenuté heslo
V případě, že neznáte své heslo, zadejte prosím váš e-mail, který jste uvedli při registraci. Během několika okamžiků vám dorazí zpráva s pokyny pro obnovu hesla.
Registrace