Menu Zobrazit více
+420 739 323 751    Po-Pá: 8:00–17:00 info@truhlikov.cz
0Nákupní košík
Dekorace Svíčky, vůně, difuzéry Katalytické lampy
Millefiori Lampa katalytická STONE 300ml

Millefiori Lampa katalytická STONE 300ml

Millefiori Lampa katalytická STONE 300ml

Dostupnost: Nedostupné na skladě Kód produktu: 348011591

Je nám líto, ale toto zboží už nemáme v nabídce.

Doporučujeme navštívit kategorii Katalytické lampy. Snad tam pro vás budeme mít vhodné zboží.

Popis zboží

Praktický dekorační předmět, bez kterého se moderní domácnost už nemůže obejít. Proč?

 • katalytickou reakcí skutečně vyčistí vzduch a odstraní nežádoucí pachy
 • nehoří, což znamená, že nespotřebovává kyslík a nevytváří splodiny
 • desinfikuje vzduch, což je obzvláště praktické v chřipkovém období
 • krásně provoní interiér, ve kterém se budou všichni cítit lépe
 • vůně dodá interiéru osobitý styl
 • světově proslulý italský design se nedá přehlédnout

Dokáží efektivně odstranit veškeré nepříjemné pachy, včetně cigaretového kouře,zápachů z vaření a případně z domácích zvířat a přitom rozšířit oblíbenou vůni všude tam, kde chcete vytvořit tu správnou atmosféru pohody

Jak funguje katalytická lampa?

Jednotlivé části katalytické aroma lampy:
 • skleněná nebo keramická nádobka
 • miniaturní trychtýř potřebný k naplňování nádobky vonnou směsí
 • katalytický hořák skládající se z katalyzátoru – porézního kamene a bavlněného knotu
 • kovová zátka k zastavení katalytické reakce
 • dekorační kovový nebo keramický kryt s otvory

Pro nastartování katalytické reakce je potřeba krátce zapálit katalyzátor nasáklý vonnou směsí. Po 2 minutách se plamen sfoukne. Vonná směs (alkohol s vonnými esencemi) se nadále oxiduje bez plamene pomocí horkého katalyzátoru za přítomnosti vzduchu, čímž dochází k uvolňování molekul schopných zničit nežádoucí pachy a bakterie a zároveň k šíření vůně esencí do prostoru. Vonné esence nejsou páleny, ale jednoduše odpařovány z teplého porézního povrchu katalyzátoru. Proto je kvalita vůně vyšší než u vonných svíček nebo klasických aroma lamp. Účinnost katalytické aroma lampy je silná, dokáže odstranit až 83% bakterií.

Vědecké výzkumy ukázaly, že účinnost v ničení bakterií pokračuje ještě dlouhou dobu po zastavení katalytické reakce. To vysvětluje, proč je katalytická aroma lampa tak efektivní v odstraňování nepříjemných pachů.

Návod k použití

 • Umístěte lampu na pevný vodorovný povrch.
 • Pomocí přiloženého trychtýřku naplňte lampu max. do 2/3 aromatickým roztokem. Vložte do lampy knot, katalyzátor zasuňte do otvoru.
 • Nasaďte na katalyzátor malý kovový vršek a vyčkejte okolo 30 minut, než knot nasákne vonnou směs. Následně zapalte katalyzátor a nechte plamen hořet 2 minuty, potom plamen uhaste sfouknutím. Spustí se katalytická reakce.
 • Nasaďte na katalyzátor dekorativní zátku s otvory, která brání tomu, aby se někdo dotkl horkého katalyzátoru. Katalyzátor můžete nechat pracovat jak dlouho uznáte a vhodné.

Na provonění a pročištění vzduchu průměrně velké místnosti (50 m3) je zapotřebí přibližně 1 hodina. Až budete chtít katalytickou reakci přerušit, nasaďte na katalyzátor malou kovovou zátku, která zabrání přístupu vzduchu a zastaví katalytickou reakci. Při následném použití stačí oddělat malou zátku a opět zapálit katalyzátor na 2 minuty. Ostatní postup zůstává stejný.

Užitečné rady: Pamatujte, že katalytická reakce se spustí až po uhašení plamene. Krátké zapálení slouží pouze k zahřátí katalyzátoru na potřebnou teplotu. Proto se snažte dodržovat 2 minuty, aby nedošlo ke spálení katalyzátoru a tím k jeho zničení. Je dobré nechat lampu fungovat minimálně 30 minut. Nezapomeňte zastavit katalytickou reakci nasazením kovového vršku na katalyzátor. Pokud zapomenete, lampa bude nadále pokračovat ve své práci, dokud se nespotřebuje vonná náplň.

Pokud lampu nepoužíváte, vždy ponechte katalyzátor zakrytý kovovým vrškem. Pokud víte, že lampu nebudete dlouho požívat, je dobré náplň vypotřebovat až do zastavení lampy. Ponechte katalyzátor přikrytý kovovým vrškem. Pokud chcete změnit vůni, nechte úplně spotřebovat náplň až dojde k samovolnému zastavení katalytické reakce. Potom můžete použít malé množství neutrální náplně na pročištění knotu a katalyzátoru, nebo můžete rovnou nalít do lampy novou vonnou směs.

NIKDY neumývejte katalyzátor ani bavlněný knot vodou! Pokud si přejete umýt samotnou lampu nebo vršky vodou, ujistěte se před dalším použitím, že voda vyschla i uvnitř lampy. Aby katalyzátor stále dobře fungoval, je potřeba ho občas pročistit použitím samostatné neutrální náplně. Neutrální náplň je vhodná i k ředění vonných náplní v případě, že si přejete men-ší intenzitu vůně. Použijte neutrální náplň například v kuchyni, kde si přejete pouze odstranit pachy. Pokud používáte lampu na odstraňování cigaretového kouře nebo kouře z krbu, je k pročištění vzduchu potřeba delší doba v závislosti na stupni znečištění. V tomto případě je potřeba katalyzátor čistit častěji neutrální náplní.

Průměrná životnost katalyzátoru je 200 zapálení nebo 1 rok od prvního zapálení. Životnost však závisí na způsobu použití, stupni znečištění vzduchu a údržbě katalyzátoru. Obecně platí, že jakmile katalyzátor nereaguje ani na pročištění neutrální náplní, je dobré ho vyměnit. Plnění lampy provádějte na omyvatelném povrchu, protože vonná směs by mohla poškodit např. lakované povrchy, látky a jiné, zvláštní péči vyžadující materiály. Nenechávejte lampu pracovat v průvanu.

Důležitá upozornění

Před zapálením odstraňte z lampy zbytky aromatické směsi, která obsahuje vysoké procentu hořlavého alkoholu. Nikdy nenechávejte katalytickou aroma lampu bez dozoru. Neponechávejte lampu s aromatickou směsí ani lahvičky s náplní do katalytické aroma lampy v dosahu dětí, nebo domácích zvířat. Nikdy nedoplňujte aromatickou směs do lampy se zapáleným katalyzátorem. Aromatická směs nesmí přijít do kontaktu s očima a kůží, v případě potřísnění vypláchněte dostatečným množstvím vody. Neinhalovat ani nepožívat. V případě požití vyhledejte urychleně lékařskou pomoc. Aromatický roztok je hořlavý, proto ho skladujte daleko od tepelných zdrojů. Roztok může poškodit lakované a lesklé povrchy, nebo látky. Nepoužívejte lampu ani aromatický roztok za jiným účelem, než k jakému jsou určeny!

Vlastnosti

 • Velikost: 350ml
 • Barva: šedá
 • Kategorie: Katalytické lampy

×
Zavřít

Tipy a triky

Přečíst článek

Najděte si svůj důvod pro bylinkovou zahrádku

Bylinky se čím dál více objevují v zahradách i domácnostech. I když se jedná o rostliny s historií, mnozí z nás k nim nalezli cestu až v posledních letech, kdy jejich obliba neuvěřitelně stoupá. Není se čemu divit. Bylinky jsou léčivé rostliny s širokým využitím. Jejich použití je snadné a mají příznivý vliv na naše zdraví.

Přečíst článek

Roubovaná zelenina, záruka výnosu

Znáte roubovanou zeleninu? Pokud ne, je nejvyšší čas se s ní seznámit. Roubovanou zeleninu můžete pěstovat v nádobách, ve volné půdě i ve sklenících a výsledek je zaručený.

Přečíst článek

Jarní osázené truhlíky z Truhlíkova

Líbí se Vám Truhlíky plné nádherných květů a barev? Stačí jeden klik a mohou být Vaše. Nabízíme jedinečné řešení, jak získat originálně osázené truhlíky, které budou dělat parádu. Užijte si rozkvetlý balkon či terasu s našimi truhlíky. Ušetříme Vám práci, starosti a hlavně čas.

Přečíst článek

Získejte výživu Vitality komplex ZDARMA!

Každý, kdo u nás teď nakoupí rostliny alespoň za 700 Kč, získá automaticky dárek a to výživu pro kvalitní růst rostlin Vitality komplex Agro CS v hodnotě 129 Kč ZDARMA.

Přečíst článek

Předpěstování - příprava na jaro

Už jste zkoušeli vypěstovat vlastní zeleninu nebo okrasné rostliny? Poradíme Vám, jak na předpěstování rostlin. Vlastní rostlinky jsou pro každého velkou chloubou a důvodem k radosti. Vypěstování vlastní sadby přináší i další výhody, jako jsou úspora a možnost širšího výběru odrůd.

Přečíst článek

Královna vaší zahrady - Růže Kordes

Mezi nejkrásnější růže světa patří bezesporu růže KORDES. Šlechtitelská firma KORDES působí na trhu již více než 120 let. Díky mnohaletým zkušenostem, inovacím a pečlivosti se v této firmě zrodilo mnoho odrůd krásných růží, dnes jich je více než 500.

Přečíst článek

Bylinky a jejich pěstování v truhlíku

Pro bylinky si nemusíte chodit jen do obchodu, každá správná hospodyňka a kuchařka by je měla mít doma – buď na zahradě, nebo třeba za oknem v květináči. Které bylinky to snesou nejlíp a které se proto vyplatí pěstovat i v bytě?

Přečíst článek

Nepodceňujte přípravu a sázejte cibuloviny na podzim

Příprava na jaro začíná už teď. Nastává totiž ideální čas na výsadbu sněženek, bledulí, krokusů, narcisů, tulipánů, modřenců, hyacintů – zkrátka všech jarních cibulovin. Neodkládejte ji: právě teď je výběr druhů a odrůd nejbohatší.

Přečíst článek

Ruční nářadí pro jarní péči o zahrádku

Budujete zahrádku? Pak jistě také doplňujete svou sadu nářadí a postupně zjišťujete, že vám ještě chybí to, čí ono. Pořiďte si sadu ručního nářadí, bez které to na zahradě prostě nejde.

Přečíst článek

Předpěstování zeleniny

Předpěstování zeleniny s sebou nese více starostí a práci navíc než výsev do volné půdy. Na druhou stranu si budeme moci dříve pochutnat na výpěstcích z vlastní zahrádky a to za trochu námahy stojí.

Přečíst článek

Cibuloviny a jejich sázení na jaře

Veselé barevné květy potěší oko, zaženou deprese a pomůžou dobít ztracenou energii. Zvlášť v zimě. A tak sotva jsme v bytech zametli stopy po Vánocích, už se obklopujeme rychlenými cibulovinami, abychom jaru vzkázali, jak moc se na něj těšíme.

Přečíst článek

Trvalky

Aniž bychom si to uvědomovali, na svých zahradách, v parcích i jinde se velmi často setkáváme s rostlinami, které svá místa pevně hájí dokonce již desítky let. Je jich opravdu mnoho a některé patří k těm známým, některé jsou méně obvyklé.

Přečíst článek

Ideální čas pro sázení jahod? Právě teď.

Čím dřív letos vysadíte jahodníky, tím víc jahod příští rok sklidíte. Jinak řečeno: v srpnu a září je ideální doba na založení jahodového záhonu. Pokud máte dost místa, zkombinujte na něm jednu ranou, jednu pozdní a jednu stáleplodící odrůdu. A pak vaše jahodová sezona potrvá i několik měsíců.

poukaz

Výdejní místo

Truhlíkov s.r.o., Mělnická 424, Líbeznice, PSČ 250 65

Otevírací doba: Po-Ne: 8:00–18:00

Zobrazit kontakty
Štěpán Šmerda
majitel Truhlíkov.cz
×
Millefiori Lampa katalytická STONE 300ml

Počet ks:

Dostupnost produktu: Nedostupné na skladě
Celkem máte v košíku za celkovou cenu

Přihlášení

×

Zapomenuté heslo

×

V případě, že neznáte své heslo, zadejte prosím váš e-mail, který jste uvedli při registraci. Během několika okamžiků vám dorazí zpráva s pokyny pro obnovu hesla.

Registrace

×

Přihlašovací údaje

Dodací (Fakturační údaje)

×